fbpx

Poziție nouă: Manager de proiect

Bankwatch România caută o colegă sau un coleg din București pentru poziția de Manager de Proiect, cu normă întreagă (8 ore/ zi), care să gestioneze cel mai mare și ambițios proiect al organizației de până acum. Prin acest proiect ne propunem susținerea tranziției energetice în România prin colaborarea cu societatea civilă, experți, autorități naționale și locale.

Cine suntem?

Bankwatch România este o asociație înființată în 2012, al cărei scop este de a preveni impactul negativ de mediu și social al proiectelor publice și private și de a promova alternative durabile și participarea publicului la luarea deciziilor. Domeniul principal de activitate al asociației este reducerea poluării în sectorul energetic, cu accent pe reducerea utilizării combustibililor fosili.

Provocări și responsabilități

  • Management de proiect pentru un grant de 36 de luni finanțat prin Active Citizens Fund
  • Planificarea, controlul, executarea și monitorizarea proiectului
  • Supervizarea implementării întregului calendar de activități, conform contractului de finanțare și Ghidului Solicitantului
  • Comunicarea constantă cu experții colaboratori în proiect și cu partenerul de proiect
  • Munca directă alături de echipa Bankwatch, în principal campaignerii pe tranziție justă și transformare energetică, dar și cu coordonatorul de comunicare
  • Raportare financiară și tehnică periodică
  • Comunicare constantă cu finanțatorul proiectului
  • Lucru îndeaproape cu coordonatorul administrativ-financiar și cu firma de contabilitate

Experiență și aptitudini

  • Minim 3 ani experiență demonstrabilă în managementul de proiecte din zona ONG, societate civilă, grupuri vulnerabile, etc. pe proiecte finanțate prin POSDRU/ POCU, PO(D)CA, Phare, AFM sau similar;
  • Experiența în domeniul protecției mediului constituie un avantaj;
  • Abilități de comunicare și relaționare;
  • Cunoștințe avansate Office (Word, Excel), platforme de tip cloud (Google Drive) și online conferencing;
  • Cunoașterea limbii engleze, cel puțin la nivel mediu;
  • Capacitatea de a lucra independent, proactiv, cu atenție la detalii, abilități de gestionare a termenelor-limită, răbdare, abilități de organizare și planificare a activităților, de analiză, sinteză și raportare, adaptare la schimbare.

Ce oferim noi?

  • Oportunitatea de a lucra alături de o echipă implicată și pasionată, de a învăța lucruri noi și de a participa la activități inovatoare;
  • Program de lucru flexibil în funcție de responsabilități, cu opțiunea de telemuncă în funcție de situație;
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • Salariu competitiv în sectorul ONG.

Te-ai recunoscut în descriere? Așteptăm CV-ul tău (ce conține date de contact pentru minim două persoane ce pot oferi referințe de la locurile de muncă anterioare) până pe 15 februarie 2021, împreună cu o scrisoare de motivație pe email, la adresa: ioana.ciuta@bankwatch.org.